Sándor Árpád
Veres István 1986. január 13-án született Kovászna megyében, Sepsiszentgyörgyön. Szülőfaluja a Réty községhez tartozó Komolló település, ott nőtt fel, ott járt óvodába és iskolai éveit is ott kezdte el.
Ötödik osztályos korában a rétyi Antos János Általános Iskolában találkozott Kelemen Antal tanárral, a mi Anti bácsinkkal, ő adta kezébe az első fúvós hangszert, amely egy életre meghatározta szakmai pályáját. Zenei pályafutását harsonásként kezdte, majd egy év elteltével teljesült kívánsága, és trombitán folytathatta a tanulást.
Innen az útja a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceumba vezetett, ahol zene tagozaton, ezen belül trombita főszakon tanult tovább. Emlékei szerint igazi megpróbáltatás volt számára, hogy felzárkózzon a már zeneiskolából érkező társaihoz. Azonban néhány év elteltével a fiatal tehetség már a Brassói Zeneegyetem trombita főszakának hallgatója volt.
Már egyetemi évei alatt bizonyította kiemelkedő tudását, képességét és akaratát. A saját fejlődése és képzése mellett rövid időn belül a sepsiszentgyörgyi Művészeti Népiskolában rézfúvós tanárként kezdte el a felnövekvő fiatalság zenei oktatását.
2007-ben Zágonban, 2009-ben Barátoson, majd 2010-ben Sepsibükszádon folytatta a fúvóshangszer-oktatást, 2012-ben a zágoni ifjúsági fúvószenekar és a sepsibükszádi zenekar karmestere lett.
Lelkiismeretes és kitartó szakmai munkájának eredményét mutatja, hogy a 2017-ben Csíkszentsimonban megrendezett Nemzetközi Fúvószenekari Versenyen a sepsibükszádi ifjúsági fúvószenekarral, gyermekzenekari kategóriában első helyezést értek el.
Veres István e kiemelkedő munkája mellett a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum rézfúvós tagozatának is tanára, ahol tanítványai kiváló eredményekkel térnek haza a hangszeres versenyekről, olimpiászokról.
A példamutató tevékenységei mellett 2001-től aktív tagja a rétyi Kováts András Ifjúsági Koncert Fúvószenekarnak, és 2010-től a Rétyi Ifjúsági Sport- és Kulturális Egyesület munkájában is részt vesz.
Veres István kiváló trombitás, a munkájában fáradhatatlan tanár, a diákjai számára követendő példakép, több fúvószenekar lelkes oktatója és a székelyföldi fúvószenekari életnek immáron évek óta az egyik igen meghatározó és kiemelkedő egyénisége, ezért a Romániai Magyar Dalosszövetség Rónai Antal Díjat adományoz neki. Erőt és egészséget kívánunk, hogy tudja folytatni ezt a munkát.
(Elhangzott 2020. december 19-én a világhálón, a Romániai Magyar Dalos Szövetség közgyűlését követő díjátadó ünnepségen.)