Újdonságok és tudnivalók a XII. Régizene Nyári Egyetemről

Még vannak szabad helyek a július 7–12. között zajló Régizene Nyári Egyetem kurzusain, amelyet az előző évekhez hasonlóan a Hargita Megyei Kulturális Központ, Hargita Megye Tanácsa és a Cultura Nostra Egyesület szervez Csíkszeredában. Az érdeklődők igencsak színes kínálatból, tizenkét mesterkurzus közül választhatnak az előképzettségüknek és érdeklődési területüknek megfelelőt. Idén egyébként két újdonság is bekerült a már megszokott és igencsak közkedvelt felhozatalba: az orgona-, valamint a kórus- és karvezetői kurzus. A helyek száma korlátozott, ezért a részvételi szándékot érdemes minél hamarabb jelezni az alábbiakban megjelölt kapcsolatok valamelyikén.

 

A mesterkurzusok között a már említett orgona, továbbá kórus és karvezetői kurzusok mellett barokk hegedű, fuvola, furulya, csembaló, ének, lant és gitár, viola da gamba és violone, ütőhangszerek,  reneszánsz együttes, reneszánsz és barokk táncok sorakoznak. A szabadon választható, minden hallgató számára nyitott melléktárgyként szerepel a reneszánsz együttes mesterkurzus, a közös reggeli tánckurzus és az Alexander-technika mesterkurzus, ez utóbbi nem csoportos formában, hanem egyénileg zajlik majd.

A résztvevők nemzetközi hírnévnek örvendő, külföldi és hazai előadóművészek, vezető tanárok irányítása alatt fejleszthetik barokk és reneszánsz zenei tudásukat, valamint a korhű historikus előadásmódot, a régizene-fesztivál idei témájához, Kájoni János munkásságához és hagyatékához illeszkedve. Nem véletlen tehát, hogy a szervezők ebben az évben indítják útjára az orgonakurzust, amely kifejezetten az ogonaépítő és orgonista Kájoni előtt hajt fejet, de más kurzusok is reflektálnak majd a polihisztor tudományos és művészeti munkásságára. A képzések magyar, román, német és angol nyelveken zajlanak, szükség esetén tolmács igényelhető.

A kurzusokra bármely 10. életévét betöltött hallgató jelentkezhet, aki zenei előképzettséggel, illetve (hangszeres) tapasztalattal rendelkezik. A Régizenei Nyári Egyetemen a részvételi díj változatlan: az aktív hallgatók részvételi díja 250 lej/fő/kurzus, míg a csak megfigyelőként részt vevő passzív hallgatóké 50 lej/fő/kurzus; a Nagy István Művészeti Középiskola diákjai és tanárai partnerségi alapon 100 lej/fő/kurzus kedvezményes áron vehetnek részt a képzéseken. Mivel a kurzusokon nagyrészt egyéni foglalkozások zajlanak, ezért a helyek száma korlátozott, elfoglalásuk jelentkezési sorrendben történik.

A mesterkurzusok bármelyikére június 10-ig, hétfő éjfélig lehet jelentkezni. További részletek a nyariegyetem@regizene.ro e-mail címen, a +40-266-372044-es és +40-0746-244235-ös telefonszámokon, valamint Csíkszeredában személyesen, a Temesvári sugárút 4. szám alatt igényelhetők.

Új hozzászólás