A Tamási Áron Színház társulata ismét műsorára tűzi a tavalyi évadban készült, szilveszteri produkcióként bemutatott Chicago című musical-előadását, melyet márciusban láthatott utoljára a sepsiszentgyörgyi közönség. Az Újvidékről meghívott Puskás Zoltán által rendezett előadást december 7-én és 8-án, szombaton és vasárnap este 7 órától láthatják az érdeklődők a színház nagytermében.
A darab pontos képet fest a hirtelen fölkapott celebek hamis, képmutató világáról, ugyanakkor azokkal a manapság rendkívül aktuális kérdésekkel is szembesít, hogy mennyire manipulatívan hat a média a közösségi tudat alakulására, milyen társadalomformáló ereje van a korrupciónak, hogy az igazságszolgáltatás néha csak színjáték. Hogy a youtube-erek, TikTok sztárok és a szociális média különböző más felületein felbukkanó influenszerek megnyilvánulásainak útvesztőiben mindenfajta emberi érték és az élet maga is relatívvá vált, csak a botrányos dolgok számítanak igazi hírnek, szinte lehetetlen elválasztani egymástól a helyes és elfogadhatatlan döntéseket, cselekvéseket.
Általában színészközpontú előadásokat rendez, az a fajta rendezői színház, amelyben a színész csupán végrehajtó, nem áll közel hozzá – nyilatkozta a bemutató előtt a rendező, aki színész szakot végzett az Újvidéki Színművészeti Akadémián, de bevallása szerint színészként nem tudott kiteljesedni, valahogy mindig kívülről tekintett a produkciókra, amelyekben játszott. „Azért szeretem a Chicagot, mert nagyon sok rétege van. A gyorsan felfuttatott, majd ugyanígy a süllyesztőbe kerülő celebek világa, a «pénzzel és befolyással minden elintézhető» jelensége, a média által folytatott manipuláció és az ember befolyásolhatósága csak néhány ezek közül a rétegek közül. Az iróniája is tetszik, amivel a műfajra jellemző show-jelleghez közelít. Merőben újat persze nem tudunk mondani vele, már a partitúra miatt sem, de igyekszünk maibbá tenni a történetet. Több konferanszié van az előadásban, akik amolyan játékmesterekként irányítják az eseményeket. Bábok vagyunk, akiket gonosz hatalmak irányítanak – sugalljuk ezáltal. Ezenkívül a mozgóképek is szokatlanok lehetnek, melyek által az életünk nyilvánosságát, kirakat jellegét érzékeltetjük, hisz lassan már nincs magánéletünk, intimitásunk” – vallotta az előadásról Puskás Zoltán.
Az előadás elkészítésében a rendező közvetlen munkatársai voltak: Szőke Zsuzsanna (díszlettervező), Ledenjak Andrea (jelmeztervező), Gyenes Ildikó (koreográfus), Majoros Róbert (fénytervező) és Lőfi Gellért (korrepetitor). Játsszák: Szalma Hajnalka, Pál Ferenczi Gyöngyi, Kolcsár József, Gajzágó Zsuzsa, Mátray László, Varsányi Szabolcs, Kónya-Ütő Bence, Erdei Gábor, Korodi Janka, Vass Zsuzsanna, P. Magyarosi Imola, Kovács Kati, Fekete Mária, D. Albu Annamária, Pignitzky Gellért, Nagy Kopeczky Kristóf, Derzsi Dezső, Fekete Zsolt, Márton Lóránt-László és Göllner Boróka. A zenekar tagjai: Szőcs Botond (zenekarvezető, zongorista), Ráduly Zsófia (hegedűs), Tóth-Györbiró Apor (basszusgitáros), Gábor Szabolcs (klarinétos, szaxofonos), Grosar Paul (trombitás), Csoma Attila (tubás).