A magyar dráma napját ünnepli a Tompa Miklós Társulat

Paulay Ede rendezésében 1883. szeptember 21-én tartották Madách Imre Az ember tragédiája című drámai költeményének ősbemutatóját a Nemzeti Színházban, Budapesten – a Magyar Írók Szövetségének kezdeményezésére 1984-től minden évben e dátumon ünnepeljük a magyar dráma napját. A magyar drámairodalom ünnepének célja a magyar színházművészet értékeinek jobb megismertetése, és az írók ösztönzése újabb alkotások létrehozására.

A magyar dráma napja alkalmából a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata is ünnepi eseménysorozattal készül. A különlegesnek ígérkező drámanapi program szeptember 21-én, csütörtökön 17.30 órakor, a hagyományokhoz híven Aranka György szobrának megkoszorúzásával veszi kezdetét. Ezt 19 órakor a Színházi tájfutás című rendhagyó esemény követi, amelynek keretében a résztvevő csapatok tagjai felfedezhetik és bebarangolhatják a színház épületét és annak – a közönség előtt eddig rejtett – helyiségeit, elmélyülhetnek a magyar drámairodalom remekeiben, valamint találkozhatnak a társulat színészeivel is.  

Az est második felében, 21.00 órától a Tompa Miklós Társulat színész-zenekara, a Tompa Pilvaxer Band lép fel a színház Underground termében, klasszikus és kortárs magyar költők verseiből összeállított repertoárral. A megzenésített költemények zeneszerzője és a zenekar vezetője Apostolache-Kiss Zénó. A koncerten fellép Adorjáni Nagy Zoltán, Apostolache-Kiss Zénó, Bokor Barna, Fodor Piroska, Galló Ernő, Kiss Bora, Korpos András, Meszesi Oszkár, Nagy István, Oláh Vince, Ördög Miklós Levente, Somody Hajnal, Szabadi Nóra, Tollas Gábor és Varga Balázs.

 

Új hozzászólás